Autor Tema: Apsolutni početnik  (Pročitano 154392 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bubamara037

• Gost
Apsolutni početnik
« poslato: 26. Novembar 2012., 20:44:45 »
Nakon dužeg oklevanja i sa dolaskom nešto lošijeg vremena i kraćih dana osmelih se da sa ostalim članovima foruma podelim svoje kratko iskustvo i skromno znanje i puno sličica a sve to vezano za odgajanje cveća  i još po nečega. Za vrt moje majke su oduvek govorili da je ( iako mali po površini ) "najlepši na Bagdali" ili nešto slično pa i verovatno otuda moja VELIKA opčinjenost cvećem. Da pojasnim; za Kruševac se kaže - grad pod Bagdalom. Elem, dugo je trebalo da ta ljubav izbije na površinu, a osnovni razlog, bez namere da zvučim patetično, bila je nemaština. Sa posla iz firme išao sam na privatnu šljaku, odatle u noćnu smenu pa ujutro ponovo na gradjevinu i tako godinama. Privatno stanovanje: 1, drugi,  treći stan i onda početak izgradnje sopstvene kuće. Sami smo kopali , betonirali, zidali, šalovali, armirali, postavljali stolariju i to ovim redom što se tiče majstorluka: moj muški roditelj, ja i supruga mi. Što se fizičkog obima poslova tiče naravno da sam ja povukao. Obe ploče supruga i ja smo sami naredjali i uvezali, ja sam radio keramičke pločice iako sam arhivar po zanimanju, a ona je mešala beton iako to nema veza sa njenim osnovnim zanimanjem - metaloglodač. I uselismo se pod ploču kada je Janko ( jedinac ) pošao u I razred. Da ovo ne postane neuspeli pokušaj romanopisanj, preskočiću nekoliko godina rada u 3 kruševačke firme: fizikalac, portir i na kraju kao magacioner, a u medjuvremenu i kod kuće kao "pinter" sa čovekom koji je pro. Od tog posla pokrivamo kuću koja je više puta pre toga prokisla, stavljamo preostale do tada nepostavljene prozore i vrata i radimo delimično izolaciju ( nas dvoje apsolutno sami ). Godine prolaze - Janko je na završnoj godini stomatologije ( 9,2 ) a ja najzad imam mobilni sa dobrom kamerom pa....

Posledice nevremena sa gradom. Stradala ižičana mrežica

[priloženu datoteku obrisao administrator]

bubamara037

• Gost
Odg: Apsolutni početnik
« Odgovor #1 poslato: 26. Novembar 2012., 21:06:30 »
Ovi vinogradarski stubovi ( dobiveni pre 23 godine ) još uvek su aktuelni u većem delu ograde. Idemo korak pokorak što bi rekao Nole.

Asfalt smo platili pre 24. god. Svake druge god. moram da radim trap na audiju.

Kraj garaže je uvek zgodno za ono: dal da ga bacim ili ne. Ašamotne ploče oivičuju "ogledno polje" Panjevac (1). Objekat je uz prugu a odmah preko je istoimeno naselje.

Glavna transverzala izmedju komšinica. Svi znamo za Put svile, a ja ovo zovem - PUT KAFE!

Čekao sam da komša dadne svoj prilog u daskama pa je zato razlika u boji. Prve komšije su Radica i Dragan, baš kao i mi.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #2 poslato: 26. Novembar 2012., 21:19:29 »
M(učim) se pomalo sa slikama - ne zamerite.

Vijvoda poslao aronije - 3kom. Spremajte se na berbu dogodine.

Lastavice uspevaju da izvuku poslednje kapi vode iz barica nakon noćašnje kiše. Predivan prizor. Zna da ih bude na stotine.

Majstori radili behaton a on nalegao do proleća pa smo ga podigli, dodali granulat pa Jovo nanovo, i opet naplatili postavljanje.

KEKE u kontroli.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #3 poslato: 26. Novembar 2012., 21:31:59 »

I ovde popravljaju na naš način; dvojica gledaju..... I ovo ću morati sam da dopravim.

Kantove još nismo izlepili ali tu je miscanthus, hrizanteme i zaphirantes koji je naše prvo cveće i zato ga posebno volim.

Godinama sam sanjao ove stubove i... san se ostvario.

A onda na red dodjoše i police.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #4 poslato: 26. Novembar 2012., 22:28:07 »

Posle "napolju", garaža je moje drugo omiljeno mesto. Dovoljno velika za moju drugu veliku ljubav - drvo. Obratite pažnju na kapiju.

Ovo sam napravio u toj garaži. Rekoh vam: garaža je čudo.

Supruga je imala primedbu na nijansu pa smo je krečili još jednom.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #5 poslato: 26. Novembar 2012., 22:39:53 »
Smetnuh koment zadnje fotke: to je Panjevac 2 u začetku. Tu sadim sve što nabavim pa ako posle nekog vremena ocenim da zavredjuje pažnju, dobija saksiju ili stalno mesto. Oni mini irisi su i sada u cvetu!

Stigle tuje.

Opet kontrola. A kafa, pivo?

bubamara037

• Gost
« Odgovor #6 poslato: 26. Novembar 2012., 22:53:47 »
Panjevačka ZEN škola.

Učinilo mi se da je se smrzao. Podigao sam ga, namestio za fotkanje i načinio više snimaka. Onda je jednostavno odlepršao a da do tada nije pokazao niti 1 znak života. Bravo za njega.

Lom je "otišao" jer je KEKE dosta spavala u kući pa se lokacija pokazala kao idealna za njen novi dom. Erica sa Zlatibora cveta medju prvima.

Pripreme za sadnju.

jelce

• Jr. Member
  • **
« Odgovor #7 poslato: 26. Novembar 2012., 22:59:58 »
Svaka cast bubamaro na velikom trudu i isplatilo se  :osmeh: Terasica je lepa, stubovi perfektni a tek police! Pa kad dodje cvece   :lepo: Posebna je kreativnost u garazi, sta ce iz nje tek da se iznedri  :da: . Moram ti reci da smo velika vecina tako i  pocinjali kao ti, zato se i kaze :ne kupuj kucu od onog sto je sam napravio, nego koji je nasledio. Ako ima jos slika, postavi pa da uzivamo. pozdrav

bubamara037

• Gost
« Odgovor #8 poslato: 26. Novembar 2012., 23:03:50 »

Pod konac.

I libelu.

Pokušaj da je zaštitim od psećeg urina još i daje rezultate ali biće problema druge vrste.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #9 poslato: 26. Novembar 2012., 23:23:07 »
Jelce, hvala Vam puno, a ne mogu a da ne pomenem da baš ovih dana često pominjem staru jevrejsku poslovicu vezano za kupovinu kuće; da li si je dobio na poklon, kupio ili sam gradio. Sa ovim zadnjim Jevrejin se nikada ne pogadja.

Sada su tu i pločice a i jutarnja magla. Akteri - neimari, isti.

Tarabice sam pravio od otpada, kao i nosače za viseće saksije a koji imaju dvostruku ulogu: drže ogradicu a saksija igra ulogu protivtega.

Bolji ugao?

I KEKE je dobila kućicu sa avlijom, pa plus prkos i nezaboravak ispred.  Kućicu sam odradio sa izolacijom a na krov planiram da zasadim sempervivume - u tom trenutku naravno - sada to već postoji, u nekoj meri.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #10 poslato: 26. Novembar 2012., 23:36:10 »
Zbog hronologije mojih "ukrasnih stubova" vratih se malo unazad.

Za lijane smo išli na Jastrebac -21km. a posle 10 dana spazimo ih u potoku 500m od naše kuće.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 27. Novembar 2012., 00:01:32 »
Upoznajte i mog starog: Pero je njegovo ime.

Budleja, forzicija i naravno DŽ.... KEKE.

Ona vam je ko zubna bolest ( dosadna ) ali nekako divno dosadna. Ni cardinal nemožeš opleviti a da se ona onako tiho i nevino ne ušunja u tvoje krilo. A neko ju je bacio na -24, 8. februara o. g. kada je Kruševac bio najhladniji, a ona tek što je bila progledala. zato je sada voljena do 101....

Tamo levo je Euphorbia koja je dugo, dugo "cvetala" i koju sam proizveo iz matične biljke za dogodine, i koja je dobila na masi ali nije obojila brakteje i na kraju je i uvenula.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #12 poslato: 27. Novembar 2012., 07:13:15 »

Finalna verzija prednjeg dela avlije - severna str., manje - više.

Kajsija je prvo i još zadugo bila jedino drvo u ovom dvorištu. Sada je tu još 8 voćki: 4 jauke i isto toliko krušaka.

Komšija koristi stub ograde kao rezervoar za sušne dane, ali i to sam sanirao.

Hrizanteme se stide, tuje - ne, a pruga je na nekih 15m od kapije. Sreća u nesreća ja da voz prodje par puta nedeljno i juri brzinom Topalovića: 20 na sat.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #13 poslato: 27. Novembar 2012., 07:37:46 »

Ovako je izgledalo u rano proleće...

A ovako od skoro. Pa onda gro plan. Osnova za buduću vinjagu.

bubamara037

• Gost
« Odgovor #14 poslato: 02. Avgust 2014., 20:51:17 »

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.