Autor Tema: Canna indica - Kana  (Pročitano 49258 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

banilol

• Full Member
Odg: Canna indica - Kana
« Odgovor #75 poslato: 22. Septembar 2015., 07:46:06 »
 Da,kupila sam je sa puno pupoljke i sad se svi otvaraju

Bojan

• Newbie
  • *
« Odgovor #76 poslato: 10. Septembar 2017., 13:58:37 »
Imam novu vrstu Kana, ali joj ne znam ime. Osoba od koje sam je nabavio takođe ne zna tačan naziv. Ukoliko neko zna zamolio bih ga da napiše. Slike su priložene.

Pozdrav!

andja

• Global Moderator
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #77 poslato: 11. Septembar 2017., 22:52:21 »
Možda je u pitanju  neki varijatet purpurea, liči mi na Kanu  (Canna) Indica Purpurea foliagex  ali slična joj je  Kana  indica 'Red Stripe', ima toliko hibrida tipa  Kana Wyoming (Canna Lily) sa tim crvenim rubovima na listu .. Najbolje sam vidiš kako tvoja Kana izgleda uživo  pa pokušaj pronjuškati netom ja sam ti pokušala dati smernice jer je teško sa slike identifikovati biljku koja ima toliko varijateta i samo se u nijansama razlikuju.
Tko zna da ne zna - najveći je.

Bojan

• Newbie
  • *
« Odgovor #78 poslato: 11. Septembar 2017., 23:43:35 »
"andja" - Hvala na javljanju.

Kane sa slika su uslikane kod mene u dvorištu. Poredio sam Canne sa slike već pre pisanja poruke u temi sa nekim  varijatetima što sam našao na Google-u, ali nisam našao neku vrstu da kažem  sa sigurnošću da je to, to.

Evo još koja slika...

andja

• Global Moderator
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #79 poslato: 13. Septembar 2017., 14:15:59 »
Komšija Bojane mislim da je gotovo nemoguće pogoditi baš  tačano varijatet kane koju imaš. Kad mi je Kana bila nepoznata biljka, a to je bilo poprilično davno, već tada je čini mi se bilo oko 1200 raznih sorti, pa ti gledaj da ubodeš baš, baš ime i prezime.. a pri tom svaka biljka iz semena ne liči 100% na matičnu biljku, dakle novi varijatet.. pa kad se ukršte neke dve eto još jednog varijateta... :celo:
Možda je mix Canna lily Bronze purple i Canna indica L.

Ono što je najbitnije da sve kane traže iste uslove za gajenje tako da i nije tako bitna baš tačna identifikacija.. Uostalom krsti je  :likujem: to ionako izgleda mnogi rade.. :smiley:
Tko zna da ne zna - najveći je.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.