Pošalji sliku
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 >>>
Ukupno slika u galeriji: 399

Autor Tema: Vreme za iznošenje sobnog cveća na terasu?  (Pročitano 3455 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hibiscus

• Gost
Vreme za iznošenje sobnog cveća na terasu?
« poslato: 13. April 2013., 15:10:13 »
Zanima me koje je idealno vreme za iznošenje sbnog cveća na terasu? Ne bih iznela svo jer neko koje imam ne obožava izgleda svež vazduh  :mig: ,već me zanima kada bih mogla izneti adama, hibiskus,dracenu deremensis, benjamina imam i dva pelcera urmine palme sa tri listića,? Neko me savetovao da adama već mogu da iznesem,ali preko dana temperatura jeste podnošljiva,za večernju se već malo brinem.. :bye:

Tatiana

• Global Moderator
Odg: Vreme za iznošenje sobnog cveća na terasu?
« Odgovor #1 poslato: 13. April 2013., 16:07:36 »
Ne znam da li je idealno, ali ja svoje biljčice iznosim napolje kada sam sigurna da se noćne temperature neće spustiti ispod 15*C.
Mada, palme sam već  iznela, negde sredinom marta, kao i neke vrste kaktusa...
 :bye:

olgica

• Administrator
« Odgovor #2 poslato: 13. April 2013., 21:18:33 »
Ja sam danas sve iznela. Razmišljala sam da li i sejance coleusa i dijantusa da iznesem ali ipak sam ih ostavila u kući.
Ili ću naći put ili ga stvoriti!

Pliska

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: 13. April 2013., 21:31:37 »
I ja sam iznela sve. Sve je pod tremom  ili na terasi... Danas duva neki hladan vetar  i čini mi se neće mu baš prijati promena.

baner

• Full Member
« Odgovor #4 poslato: 13. April 2013., 22:08:46 »
Ja sam ledene muskatle izbacio pre 10-dana.Malo su zastale :tuzan:....valjda se nece muciti :zbunjen:

baner

• Full Member
« Odgovor #5 poslato: 13. April 2013., 23:09:12 »
Citat
Pretpostavljam da si ih stavio u senku

Nisam:celo:

Citat
Pitam, zato što sam cvećarsku karijeru počeo sa egzotama, dok još nisam imao plastenik.
Često se događalo da ranije iznesem biljke napolje, pa me posle mrzi da ih vratim ( u fazonu: neće valjda). Neke sam posle morao da oporavljam od stresa.

To su me naučili prijatelji iz Čapljine. Ako biljka zbog stresa zastane (ili "štuca") u razvoju, treba je SALISTROVATI!
TO ZNAČI ODMAH AZOTA, ili nitrata u koren ili Vuksala (ili murtonik, ili..) preko lista (nekoliko puta).Ovo važi za sve biljke (i za voće).
Za biljke sa glatkim listovima ja koristim folijarno, a za one sa dlakavim listovima Azot u koren.
Ako je prihrana u baštensku zemlju, koja je sada vlažna, može puna doza od 2,5 grama po litru vode. KAN (ili AN) hoće da popeče list (naročito po suncu), pa treba paziti da se list ne polije ili zalivati slabijom dozom (od 1 do 1,5 grama po litri vode). Tu dozu preporučujem i za saksije.

Hvala puno!

Pliska

• Global Moderator
« Odgovor #6 poslato: 14. April 2013., 00:44:26 »
Kod nas juče duvao, danas ne.
Kojim biljkama, Pliska misliš da neće prijati?  Ako su uz kuću, bolje je za početak.
Ovde najavljuju hladne noći, ali lepe dane. (Ja sam naše biljke stavio u prošaranu hladovinu). Preneću ih uz kuću. 

Muškatle, lijanderi i limun  su  uz kuću. Kaktusi, krasule, begonije, aloja... su na terasi. Dracene su još uvek unutra.

Hibiscus

• Gost
« Odgovor #7 poslato: 15. April 2013., 23:05:17 »
Šta mislite o iznošenju adama i ficusa elastice na terasu?

Hibiscus

• Gost
« Odgovor #8 poslato: 15. April 2013., 23:34:57 »
E super..taman malo da raskrčim ovu prašumu..I još nešto,jel' bi možda mogla dracena deremenzis,ona je dosta velika,ima oko 1,5,pa mislim da bi joj godilo da uskoro izađe na svež vazduh?

baner

• Full Member
« Odgovor #9 poslato: 15. April 2013., 23:44:05 »
E ovaj majkin fikus neda bilo gde da ga stavis.Prezimi tu u hodniku na nekad oko 7-8 stepeni.Cim ga negde maknemo on obori list.Danas sam mu zamenio zemlju(substral terra magma ali sam mesao sa slabijom zemljom da ne preterujem sa hranom)Da probam da ga iznesem napolje u neku hladovinu jer je bas suvonjav?

baner

• Full Member
« Odgovor #10 poslato: 15. April 2013., 23:46:44 »
A evo i slike

Hibiscus

• Gost
« Odgovor #11 poslato: 15. April 2013., 23:48:24 »
Videla sam na par terasa da su fikusi (elastica)izneti,ali su to dosta veliki primerci.

lolita

• Hero Member
« Odgovor #12 poslato: 16. April 2013., 00:24:17 »
Obe ove biljke, i Dracena a i Fikus su poreklom iz suptropskih šuma. Vole toplo. Zbog toga ... ja bih malo sačekala.

Sa fikusom imam lepa iskustva. Naime imala sam ogroman fikus koji je rastao u sobi ispred prozora sa južne strane, gde ga je ceo dan grejalo sunce. Imao je jaku zemlju . Tada sam u zemlju mešala kompost od pečuraka (šampinjona ph oko 7 - neutralan) i ovčije đubre. Pošto su stigle grane do plafona rezala sam im krajeve.

Mislim da ovaj fikus kad primetite da je krenuo, tj da počinju rast novi izdanci na delu stabla koje trenutno nema listove, treba orezati odnosno odseći vrh najviše grane, da bi se bokorao. Ako ga iznosite napolje ne bi trebalo odmah na sunce, A kad dođu vrućine treblo bi da se vrati u hlad, jer je u saksiji ( zbog pregrejavanja korena). Trebalo bi da ima mnogo veću saksiju, iveoma hranljivu (jaku ) zemlju.

Suzana

• Global Moderator
  • volim sve što život čini lepšim
« Odgovor #13 poslato: 16. April 2013., 16:33:06 »
Nešto sam iznela... a nešto čeka presađivanje pa iznošenje... ne mogu postići sve za jedan vikend...
"U životu poželi samo jedno – da nikada ne voliš izgubljeno i izgubiš voljeno!"

Hibiscus

• Gost
« Odgovor #14 poslato: 16. April 2013., 17:00:35 »
Šta si iznela? Zanimaju me iskustva,pošto je do sada svo moje sobno cveće ostajalo u stanu,nisam ništa na terasu izbacivala jer mi je ona kutija od klime što stoji napolju bila u terasi,pa se sav topao vazduh zadržavao u terasi,bilo je nepodnošljivo. Gledam sada ove terase u komšiluku..neki su izneli fikus benjamina,pa vidim i dracene fragrans zatim tu je i ficus elastica.

Mislila sam danas-sutra da iznesem mog benjamina kako bih ga isprskala sa Fobosom pošto ga je još zimus napao crveni pauk,ali sam čekala proleće da ga tretiram sa nekim malo agresivnijim preparatom.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.