Moje ćoše

• 566 replies
  • 113758 views
*

andja

• 1882
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
Odg: Moje ćoše
« Odgovor #555 poslato: 25. Decembar 2016., 22:00:46 »
Kupola, hvala ti u prvom redu na poseti i drago mi je ako se pronašala  poneki cvetak koji ti  je zaličio na  raj za oko.   :thnks:
Pošto te nisam do sada srela želim ti dobrodošlicu u naše malo cvetno društvance za dvorištance i Baštovanstvo.
Tko zna da ne zna - najveći je.

*

andja

• 1882
« Odgovor #556 poslato: 24. Februar 2017., 23:06:41 »
Ove godine  visibabe kasnije cvetaju bile su spremne za cvetanje kad ih je prekrio sneg. Jedva sam dočekala da oh vidim ali do neki dan nisu širile latice. Juče su se rašepurile a danas ih (opet) zaleva kiša. Borba zime i proleća...

I maleni lepi cvetići Kalanchoe koja cvetucka..

Od mnogo cveća ove zime sam se morala oprostiti, a na nova cvetanja ove godine izgleda mi morat će se malo čekati ali to je život..

Pozdrav svim svratišama!  :smiley: :bye:

*

Pliska

• 2239
  • Pol: Žena
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #557 poslato: 25. Februar 2017., 00:02:08 »
Поздрав и теби драга  :cmok:

И  код мене висибабе процветале  :volim:

Волим овај цветак ( Каланхоју).... моји су се нешто пореметили а имала сам три боје    :zbunjen:

Имаш право... ко зна шта ће преживети  :mislim:

*

nislijka

• 681
« Odgovor #558 poslato: 25. Februar 2017., 22:44:38 »
Raj ne samo za oko , sto neko rece, nego i za dusu! :volim:
A kad se te visibabicice uopste presadjuju, jel isto kao i narcisi?

Jao Andjo, kako ti napreduju eonijumi, ja mog sivog crnca   :mig: ubila, a imam jos dva jadnika koja se muce i muce i ne osustaju u mucenju, opade im sve lisce ali stablo je zdravo.

*

andja

• 1882
« Odgovor #559 poslato: 26. Februar 2017., 23:46:00 »
Citat
Имаш право... ко зна шта ће преживети  :mislim:
Najsnažnije i najzdravije i dobro zbrinuto. Nemamo za sve uvek vremena, ni snage, ni volje, a nekada nam strada baš ono cveće što volimo i čuvamo najviše. Ustvari najčešće je tako, bar kod mene. I neću više da se sekiram.  :nikad:
Ovi novi kultivari Kalanhoje su mnogo lepši od onih starijih oriđiđi Kalanhoja ali su  uglavnom za jednokratnu upotrebu.

Nišlijka, hvala! Eonijum se samo malo vidi to gore u prozoru su Adeniumi. Ne znam koji je to varijatet 'sivi crnac'.  :lol_10:
Slikaj ti te tvoje preživele pa fikni na temu Aeoniuma da ih spašavamo. Di da ostaneš bez crnca  :kez: makar i zelenog.

*

andja

• 1882
« Odgovor #560 poslato: 18. Mart 2017., 23:44:02 »
Polako bude  se vesele cvetne ranoprolećne glavice raskošne u svojim minijaturnim oblicima i meni su nekako možda i najdraže jer svojim vedrim bojama bude radost i vraćaju hladnoćom i sivilom sputanu energiju u nama...

Voćnjak se plavi od mirisnih ljubičica.. :smiley:

*

Pliska

• 2239
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #561 poslato: 23. Mart 2017., 22:43:22 »
 :volim:  да Анђо, све се опет буди а напољу тако опојно мирише    :rol:   Само нас ти инспириши твојим ћошетом  :da:

*

Marrrija

• 110
  • Pešak sam.. i ponosim se time.
    • Ružičasta Pinki Dušica
« Odgovor #562 poslato: 24. Mart 2017., 08:07:02 »
Anđo, ovo je  :wau:
Uvek volim tvoju inspiraciju.
Pešak sam.. i ponosim se time.

*

andja

• 1882
« Odgovor #563 poslato: 29. Mart 2017., 00:15:36 »
:volim:  да Анђо, све се опет буди а напољу тако опојно мирише    :rol: 
Što okrećeš okicama?  :lol_10:
Pa dobro ne miriše sve ali zumbuli oni stari tršavi vala mirišu jače od Versaće.. :osmeh:
... mirišu procvetale kajsije..sad će i jabuke..narcisi, miriše sve na  proleće, samo su naše  glave turobne, nekako se udaljile se od lepote. Melju nas loše vesti, stižu nas dijagnoze i naše i naših i onih i ovih, krivde,  nedostatak pravde..melje nas točak života..

! No longer available

..da nas ne samelje i da ostanemo koliko toliko čitavi bar u glavi moramo se izdići i bez obzira na sve ne dozvoliti da više  ne primećujemo  one lepe stvari, samo da se emotivno ne ugasimo... to je gore  što bi rekao  ciga od smrta.

Uvek volim tvoju inspiraciju.
Marrija, hvala..Mene biljke, priroda, cvet uvek inspiriše posebno ovo prvo proletnje cveće, a prvo cvetanje, e to  je tek  posebna priča..

a moj mačor Presretač (nije preletač)  čeka iza grma da me iznenadi, nije mu uplilo pa se pravi grbav..kao ono kulira..

« Poslednja izmena: 20. Mart 2018., 21:13:03 andja »

*

nislijka

• 681
« Odgovor #564 poslato: 31. Mart 2017., 12:41:22 »
Sve mi boje lepo stoje  :osmeh: kad je prooooleceee! Uzivanje u tvom vrtu! Bez Micoljka ne bi bila potpuna tvoja basta!  :volim:

*

andja

• 1882
« Odgovor #565 poslato: 31. Mart 2017., 21:33:08 »
 Istina je Nišlijka, Crni je zaštitničko lice Ćošeta.  :smiley: Svakog dočeka i sve isprati.  I on se raduje proleću, ko raketla juri od grma do grma, uvek spreman za igru u kojoj strada poneki leptir i naivan ptičurak.

Citat
Sve mi boje lepo stoje  :osmeh:
E sad si me za srce ujela.. :osmeh: Pretpostavljam da misliš na "buket krokusa" pa ja sam to osmislila i uložila svu moju kreativnost.. :hi_hi: a  ispalo baš lepo..šareno.  :lol_10:

Evo nešto suptilnije skroz retro za tvoj nežnu    južnjačku dušu..

:bye:

*

nislijka

• 681
« Odgovor #566 poslato: 31. Mart 2017., 23:06:07 »
Ma ja se kunem u tvoje cose,  a ti ujela me za srce, ma gde ce tebe tvoja Nislijka da capne  :sviruckam:

Pa ja bi u svako cose kod mene metnula takvu kombinaciju,  i voooolim sareno... :ura: a ovakve kombinacije samo nastavi da postavljas, suptilne ili ne, mojoj dusi lek.

Premda, volim ja tako da grickam srcici, medeni!  :osmeh:

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.