Autor Tema: Lilium - Ljiljan  (Pročitano 61907 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jeca 019

• Sr. Member
Odg: Lilium - Ljiljan
« Odgovor #45 poslato: 17. Jun 2012., 18:43:05 »
Baš su lepi ljiljani  :lepo: I ja planiram dofodine da ih posadim u raznim bojama  :bye:

Suzana

• Hero Member
  • volim sve što život čini lepšim
« Odgovor #46 poslato: 27. Jun 2012., 01:28:36 »
Njegovo veličanstvo - LJILJAN

Ovi narandžasti su trebali da budu, jedan tigrasti-narandžasti, jedan limun žuti, jedan jarko crveni i jedan dupli rozo-beli, za sada imam tri narandžasta, četvrti je i po listi a i po pupoljku drugačiji, pa se nadam da neće biti iste boje, no... uskoro će se pokazati.

"U životu poželi samo jedno – da nikada ne voliš izgubljeno i izgubiš voljeno!"

Pliska

• Global Moderator
  • Čovek ima samo ono što daje drugima
« Odgovor #47 poslato: 01. Jul 2012., 18:55:54 »
Moji ljiljani su cvetali. Mislila sam da će biti još boja ali za sada samo toliko. Za sledeću godinu planiram da ih premestim odavde.

Yuli

• Global Moderator
  • Volim prirodu, druženje, muziku...
« Odgovor #48 poslato: 01. Jul 2012., 23:49:46 »
Prekrasni su baš svi, meni lično je ipak najdraži beli ljiljan.  :lepo:  :volim:

Suzana

• Hero Member
« Odgovor #49 poslato: 02. Jul 2012., 21:25:07 »
Ovi tvoji beli su drugačiji od onih mojih starinskih, ovi mi izgledaju kao trubasti a i onaj na drugoj slici - crveni - prekrasan je.

Pliska

• Global Moderator
« Odgovor #50 poslato: 02. Jul 2012., 23:06:24 »
Jeste, krinovi su mi ranije cvetali a od ovih, prvo su procvetali ovi beli, pa onda svi ostali odjedanput.

Ovi beli su mnogo lepo mirisali, a ostali su samo lepi a ne mirišu. To je ona razlika između orijentalaca i azijatika.

Pliska

• Global Moderator
« Odgovor #51 poslato: 11. Jul 2012., 10:16:33 »
Evo i ovog žutog-tigrastog. Kod mene se sezona "ljiljana" sa njim završava.

Yuli

• Global Moderator
  • Volim prirodu, druženje, muziku...
« Odgovor #52 poslato: 11. Jul 2012., 12:11:04 »
Svi su prelepi, ovaj tigrasti  :to:  je fantastičan.  :lepo:

Suzana

• Hero Member
« Odgovor #53 poslato: 11. Jul 2012., 12:17:33 »
Dok sam ja bila u Sokobanji neki su cvetala i zbog toplote precvetali da ih nisam ni videla (rozi, šeherezada, crveni...).

"Lovely Girl" (po slici trebao bi da ima braonkaste tufne po sebi, ali ih nema) dočekao me je u punom cvetu i mirisu

"Dizzy" sam nabavila prošle godine jednu lukovicu, ove godine su iz nje izašla dva cvetna stabla i puni su cvetova. Tatiana i tvoj je prekrasan, jer ga imaš od ranije? Ako jeste jesu li tvoja iskustva sa njim kao i moja?

A ovaj tigrasti "Citronela" (što ima Pliska) evo i kod mene je procvetao, prekrasan je, uživo je još lepši nego na slici kad sam ga naručivala. jedino je glava sa cvetovima teška pa se jadan sav povio.

Suzana

• Hero Member
« Odgovor #54 poslato: 11. Jul 2012., 12:20:37 »
Toliko sam njim (Lilium Citronela) oduševljena da sam provela pola sata u slikanju, evo još par slika u gro planu. Jeste prekrasan, ali bez mirisa.

I za kraj ove sezone "Stargazer", tek se otvorio u nedelju (08. jula), tako lepo miriše...

Osim ovog tigrastog naručila sam "Magic star" - dupli belo-rozi i "Speciosum rubrum" - rozi tigrasti, ali su mi umesto njih poslali one narandžaste sa prethodnih postova.

lolita

• Global Moderator
« Odgovor #55 poslato: 11. Jul 2012., 15:16:15 »
Za opojan miris "Dizzy" znam. Dali i ovaj žuti (Lilium Citronela)  tako lepo miriše?  :pitanje:  :mislim:

Tatiana

• Moderator
« Odgovor #56 poslato: 11. Jul 2012., 17:27:33 »
Suzana, divni su.
Posebno "Stargazer", on mi je u planu za sledeću sezonu. Nemam pojma  :celo: što ga ove nisam kupila, jer ih je bilo u poljoapoteci.
Pliska i tvoji su predivni, posebno mi se dopada onaj sa 3 slike, beli sa žutom sredinom  :volim: . Da li znaš kako se zove?

Pliska

• Global Moderator
« Odgovor #57 poslato: 11. Jul 2012., 23:34:35 »
Tatiana, njih sam kupila preprošle godine i ne sećam se da sam uz lukovicu dobila i deklaraciju. Znam da jedino on, od svih ovih koje imam, miriše a i cvet mu je najkrupniji.

Suzana

• Hero Member
« Odgovor #58 poslato: 12. Jul 2012., 08:10:49 »
Za opojan miris "Dizzy" znam. Dali i ovaj žuti (Lilium Citronela)  tako lepo miriše?  :pitanje:  :mislim:

Citronela ne miriše, zato je raj za oči, prilično je visok, ima preko metra bar 20-30 cm.

Statua je najavila prodaju lukovica od sredine avgusta, jedva čekam da vidim ponudu, moram se ponoviti sa nekom lukovicom, al ću ove godine da izvedem jedan eksperiment. Od svake lukovice - nove jer mi se ove stare ne vade, odvojiću po 2-3 ljuspice i posebno ih posaditi da bih ubrzala razmnožavanje istih.

Suzana

• Hero Member
« Odgovor #59 poslato: 26. Jul 2012., 08:41:06 »
Kada sam pisala prednodni post mislila sam da je završeno sa cvetanjem ljiljana kod mene, ali evo iznenadio me orijental "Šeherezada" kupila sam ga u jesen 2010. i trebalo je da cveta 2011. zašto nije, nemam pojma. Pošto je u gomili sa belim ljiljanima, totalno sam ga smetnula s uma, al zato me je ovih sušnih i vrelih dana obradovao, doduše jednim jedinim cvetom, ali prekrasan je. Ima veoma nežan prijatan miris, koji se oseti kad se stoji sasvim uz njega ili pomiriše sam cvet.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.