Pijaca

• 131 replies
  • 28159 views
*

ammtermo

• 224
Odg: Pijaca
« Odgovor #30 poslato: 08. Decembar 2013., 01:54:59 »
Ammtermo, pokušaj ti da objasniš Mari stanje na beogradskim pijacama, jer ja zapenim momentalno. Jednom mi je neko (dobronamerno) rekao da nikad neću razumeti seljačku muku jer ih gledam kroz prizmu pijace a da nikad nisam živela na selu. Moguće!
...da, ako je pošteno zašto se onda:
*roba prska fajtalicom,
*maže kojekakvim mastima,
*okreće i slaže samo na "lepu" stranu,
*ona napred jednog kvaliteta a ona iza, koja ide u ceger savim drugog,
*iste jabuke kod istog prodavca jedne nedelje slatke, a sledeće gorke,
...ma šta ja to pričam...ako ovako nastavim neće biti "valjanja" po kupusu...

*

mara65

• *
  • 41
  • Volim sve sto vole gladni... :)
« Odgovor #31 poslato: 08. Decembar 2013., 02:07:19 »
ma   nece nebrini  to ove  muste misle da je to lako  em hladno em tvrdo      ljudi ja vama sve to verujem odmah sam rekla da ima olosa  samo hocu da kazem da nisu svi ljudi na pijaci tako losi i da trba da se okrenete prema onima koji su obicni proizvodjaci pa ako i nesto nije onako kako oni kazu pa reklamiraj pokusaj lepo da mu das do znanja da niko nije pao sa kruske direktno na glavu 

*

ammtermo

• 224
« Odgovor #32 poslato: 08. Decembar 2013., 02:12:48 »
...ali iako:
*se gaje nove sorte samo zato što daju više neukusnog roda,
*je kupus tvrd i težak
*ne mogu da biram glavice veličine koje meni odgovaraju nego uz "but moram i nogice"
...itd itd...iako je sve to tako ja ne mogu bez: pijace...i dunava...i prodavaca...i ribara...i sirka...i bake sa Lida...ma i ovih nakupaca ako su pravi...bez cvećara...bez  seljačke logike...bez vrcavih komentara političke situacije...jutarnjih trkača (i trkačica) pored reke...

*

olgica

• 3290
  • Pol: Žena
« Odgovor #33 poslato: 08. Decembar 2013., 02:16:07 »
Citat
pa ako i nesto nije onako kako oni kazu pa reklamiraj pokusaj lepo da mu das do znanja

Gde li ti živiš i u kom svetu? :lol_10: Odjavljujem se iz ove diskusije - over and out!
Ili ću naći put ili ga stvoriti!

*

mara65

• *
  • 41
« Odgovor #34 poslato: 08. Decembar 2013., 02:22:10 »
ja brate zivim  usvom lepom selu i to je moj savrseni svet

*

andja

• 1882
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #35 poslato: 08. Decembar 2013., 03:36:04 »
Ajme Mare gde ti zivis u selu Dembelija pored Rume. Gde je to?
Citat
savrseni svet
Tko zna da ne zna - najveći je.

« Odgovor #36 poslato: 08. Decembar 2013., 15:57:01 »
Svašta ste nabacali u ovu temu,ali baš ništa nema veze sa vezom  :mig: :da:

*

andja

• 1882
« Odgovor #37 poslato: 08. Decembar 2013., 16:14:42 »
^
Kako nema
Citat
baš ništa
veze sa vezom? Bas smo dali sve od sebe da slikovito opisemo svako iz svog ugla vidjenje pijace. Demokratska diskusija.
Iz mog ugla...ja sam totalno  u pravu. :likujem:
A, sta ima veze sa vezom?  :celo: Nesto te bas nisam skonatala?  :da:

*

decembar

« Odgovor #38 poslato: 08. Decembar 2013., 16:19:00 »
^
Kako nema
Citat
baš ništa
veze sa vezom? Bas smo dali sve od sebe da slikovito opisemo svako iz svog ugla vidjenje pijace. Demokratska diskusija.
Iz mog ugla...ja sam totalno  u pravu. :likujem:
A, sta ima veze sa vezom?  :celo: Nesto te bas nisam skonatala?  :da:

Andjo, slažem se sa tobom, baš kao na svakoj pijaci :mig: sve i svašta :volim: :volim: :volim:

*

olgica

• 3290
« Odgovor #39 poslato: 08. Decembar 2013., 18:09:37 »
Svašta ste nabacali u ovu temu,ali baš ništa nema veze sa vezom  :mig: :da:

To i ja kažem - da pijaca ima veze s vezom imala bi i ova tema!

*

andja

• 1882
« Odgovor #40 poslato: 08. Decembar 2013., 18:39:09 »
Gresis, bogami ima veze sa vezom. :likujem:  Kod nas nista nije bezveze. :ljut:
 Tezge su pune, kese kupaca (polu)prazne. Ima li to veze? Veza sa cenama?

Cena rastura i malog proizvodjaca i kupce. Zakup tezge je isti i za onog ko proizvede koliko toliko zdravu hranu i za nakupca koji prodaje naveliko, a svi znamo i koliko ima hemije na tome da  to svet nije video. Ovde prvenstveno mislim na "sredstva za odrzavanje"... :rol: itd..itd.. Naravno da profitiraju jedino oni i gradovi domacini.
 http://www.telegraf.rs/vesti/787340-sta-donosi-novac-tezga-na-pijaci-kafic-prodavnica-zdrave-hrane-i-frizerski-salon
Ono sto meni nikako nema veze sa vezom i mozgom jeste abnormalna razlika u cenama pijaca od grada do grada. Sto je centar veci cena manja. Udri cenu po provinciji. Seljacine se ne znaju ni buniti.  :da:

« Poslednja izmena: 08. Decembar 2013., 18:41:16 olgica »

*

mara65

• *
  • 41
« Odgovor #41 poslato: 08. Decembar 2013., 20:28:45 »
Odlična tema, do sada sam pljuvala pijačare po svim topicima, sad mogu da se lociram ovde.

sam da podsetim odakle je lavina krenula 
« Poslednja izmena: 08. Decembar 2013., 20:35:56 olgica »

*

olgica

• 3290
« Odgovor #42 poslato: 08. Decembar 2013., 20:36:43 »
Tu sam, izvol'te :twisted:

*

andja

• 1882
« Odgovor #43 poslato: 08. Decembar 2013., 23:22:11 »
Nisam nesto razumela sta nudis?  :sviruckam: Ne deluje bas zastrasujuce samo da znas?
 Ovo  je nesto sto me istinski plasi i ljuti: http://bs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ablon:Oznake_upozorenja
 Otrov kupujemo bez oznaka, bez upozorenja mene vise plasi od tvog bolje receno naseg (bespomocnog) besa.  :ljut: :tuzan:
Citat
samo da podsetim odakle je lavina krenula 
Odavde  lavina krece maro65.  Eto ja kao kupac kupusa htela bih da znam, kada je i s'kojim sredstvom taj kupus prskan , prihranjen. Hocu da ga pipam, imam pravo za svoje pare da biram mali, veliki, mek, tvrd... Mislis li da preterujem? Ja sam kupac imam pare i kupujem. Imam neku svest o koliko toliko zdravoj hrani i neko znanje o nemogucnosti proizvodnje tog kupusa bez hemije i to zesce.
Jesam li ja kao kupac u pravu da znam sta kupujem.  Ti kao prodavac kakav imas odnos prema ovakvoj vrsti kupca. ? ?
Ja recimo ono malo viska povrca koje prodajem imam kontakt sa raznim profilima  kupaca. Neki vole da je plod, biljka krupan i lep kao sa slike sa neta i nece kupiti supljikav i zdrav spanac. Nece. Bira i dajem mu za pravo.
Isto tako imas kupaca koji imaju takodjer svest o zdravoj hrani pa ce pod bioproizvod kupiti sisljimisljivo i zakrzljalo voce ubedjen da je zbog netretitanja tako malen, sto takodjer nije tacno..
Mogla bih na ovu temu pisati roman kao L. N. Tolstoj ali necu nista to ne resava. Mi smo u tranziciji u svakom pogledu  ukrstimo rogove i guraj svako iz svog ugla.  :smiley: Zaustavljam se da ne zavrsim na stocnoj pijaci.  :osmeh: Problem necemo mi resiti, resit ce nam drugi kad nam jos potkresu rogove oni isti koji su nam uvalili sva ta semena i cuda i ludila, a mi jedva docekali da na vrbi rodi grodje..pa se jos nesto i bunimo.  :celo:

*

mara65

• *
  • 41
« Odgovor #44 poslato: 09. Decembar 2013., 00:23:28 »
ja razumm bespomocni bes inista ti nisi rekla novo sto ja vec nisam i ko nas keca i ko ce i dalje to da radi i treba kad smo stoka jer svi cute sta vredi nama malim proizvodjacima da se bunimo kad ovi veliki cute   a cute zato sto su pod okriljem pere i djoke uzeli neku lovu i misle dasu ono vrh .a sto se tice mog odnosa prema kupcima tu nikad ali nikad nije bilo problema sva sreca pa mi je snajka ekolog naucijo me moj magistar kako se to sve radi i kaze strucno

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.