Autor Tema: Calathea G. F. W. Mey - Kalateja  (Pročitano 24404 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

aannaa

• Newbie
  • *
Odg: Calathea G. F. W. Mey - Kalateja
« Odgovor #15 poslato: 11. Septembar 2017., 20:59:26 »
Izvadila sam je iz saksije ali mi deluje zdrav koren, da ne truli, čak mislim da niču i nove grane. Zemlja je suva. Odsekla sam par ružnih listova kako ste savetovali, pa mi ne preostaje ništa drugo nego da čekam i vidim šta će da bude. Orošavati je više neću - to sigurno...

andja

• Global Moderator
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #16 poslato: 11. Septembar 2017., 23:08:24 »
Dobro je..
Čini se da koren  zdrav!  :to:

Možda si ju trebala podeliti jer je busen baš velik i listovi su gusto zbijeni i mislim da je to uzrok što se pod uticajem topline i vode od orošavanja i topline i zbog gustine prosto potparila i zato su listovi klonuli. Slobodno iseci svo požutelo lišće da zdravi listovi ali i tek ponikli imaju prostora i dovoljno prozračnosti da bi disali i primili svetlost i bili lepi zeleni i sjajni. Mada Kalatea ima lep cvet ipak njihov list je vrlo dekorativan kad je zdrav.

Orošavanje joj je neophodno posebno zimi u grejanom prostoru,  naročito kad se koristi CG..Fina prskalica koja orošava,  a ne zaleva je neophodna da bi se sprečilo sušenje vršnih delova lista.
Tko zna da ne zna - najveći je.

aannaa

• Newbie
  • *
« Odgovor #17 poslato: 12. Septembar 2017., 17:08:22 »
Hvala Andjo. Listove sam odsekla, a počeću ponovo da je orošavam bar jednom nedeljno pa da vidim da li ima napretka...

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.