Autor Tema: Кактуси за почетнике  (Pročitano 11803 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dragant

• Global Moderator
Odg: Кактуси за почетнике
« Odgovor #90 poslato: 30. Novembar 2017., 09:19:41 »
Мој зимовник

Кухиња ми једина просторија у стану која се не греје, па сам зато у њој, уз прозор, једну до друге, поставио две полице. Кактусе осветљава дневно светло и две, од саксија,  импровизоване лампе са оним штедљивим сијалицама. Палим их ујутро, а углавном гасим након дванаест часова рада. Раније сам кактусе само поподне досветљавао, али је целодневно осветљавање запрапо штедљивије, а за кактусе храњивије.

За прву гарнишну (ваљда сам правилно написао?) сам закачио завесу од обичне провидне фолије. Битно је да ка унутрашњости кухиње прелази преко ивице полице. Такође затвара простор и према прозору који се отвара и који је с, десна. Најлон прави затворени "акваријум" у коме се неко време задржава хладан ваздух,  кактусима неопходан за зимски сан. 

На крају долази наравно завеса. У дневној соби имам идентичну конструкцију и када је напољу мрачно, као што је и овог јутра када сам сликао, утисак је веома пријатан.

Pliska

• Global Moderator
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #91 poslato: 03. Decembar 2017., 23:56:10 »
 :lepo: Драгане, направио си поприличну колекцију. Ја сам моје кактусе смањила уствари,  нисам само ја него и  хладна зима прошле године. Алоја ти је баш лепа. Немој да не направиш неки препарат од ње кад још порасте. Ја ћу се мало одмарати зимус... после овако бурне године, некако ми је све једно шта ће да преживи.

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #92 poslato: 04. Decembar 2017., 08:21:01 »
      Као и сви почетници, колекцију сам у цвећарама сакупио с, брда с, дола, шта ми се на око допало и пар кактуса као поклон. За "праву" колекцију би требало да имам простор, мали стакленик, да имам контакте са осталим озбиљним колекционарима, да на кактусе желим да потрошим значајну количину новца,... Немам воље да се у такво шта упуштам.
      За стан су један, три или највише пет кактуса и техничке импровизације. (Можда зимо-отпорни кактуси ?)

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.