Autor Tema: Mini bašta-Maxi plan  (Pročitano 15590 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vrabac

• Sr. Member
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje
Odg: Mini bašta-Maxi plan
« Odgovor #315 poslato: 28. Maj 2017., 21:34:14 »
Evo koliko sam ubrao salate za sada na 2 korita , tj 2m2

19/5....190 gr bebi salata

20/5....320 gr bebi salata

23/5....240 gr bebi salata

24/5....710 gr bebi salata

28/5....580 gr bebi salata

za sada total 2.780 gr , skoro 3 kg a raste još  :lepo:

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #316 poslato: 28. Maj 2017., 22:07:46 »
Da li bih imao više da sam čekao da narastu i uberem glavicu?  Verovatno ali tada bi pojeo salatu za 10 dana i čekao mesec i po da jedem ponovo, i ne bi imao rukole i španat jer ne bi bilo mesta.
Na ovaj način se jede konstantno svakih par dana celu sezonu i može se gajiti još nešto u među-redovima.
Konstantno  vs  Periodično.
Čisto iz zezanja sam stavio i 4 čilija u jedno korito da vidim šta će biti.  :celo:

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #317 poslato: 05. Jun 2017., 11:01:58 »
Kako su stvari izgledale nakon leda i poplave, sada je super. Paradajz nije oboleo, nisam ga prskao preventivo mada sam pratio na znake bolesti da reagujem, ali nije ih bilo. Krenuo je da raste mada usporeno jer je jadan od semena do sada stalno bio šokiran nečim. Paprika i krastavac isto, ima napretka ali daleko ispod očekivanog za ovo doba sezone. Tja
U koritima sa zelenišom je mnoho bolje.
Salata,španat i rukola se tuku za mesto u koriu 2 i 3, dok br.1 koje ređe sejano jer sorte su sproro-rastuće moram prihraniti.

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #318 poslato: 05. Jun 2017., 11:18:49 »
Benefit ovog zelenog "tepiha" u koritima je nema gubljenja vode, pregrevanja tla što bi se desilo da sam gajio po "preporučenim standardizovanim pravilima razmaka i redova" među biljem. Kao što se vidi na slici, sve vrste su zdrave i lepo napreduju, čak se trude,bore za prostor a to ih čini jačim, one slabije su same uvenule.
Evo patuljasti paradajz i čili u saksijama, i naravno salata kao "malč ". Muskatna tikva jepo raste, ali sam primetio kada sam probao da je "dresiram " u kom pravcu da raste, koji ja želim, sve 3 se okreću same i rastu ka severu. Zašto to rade , imam par ideja ali nisam 100% siguran.

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #319 poslato: 18. Jun 2017., 19:42:06 »
Evo novih slika iz mini bašte.
Korita lepo rastu, beremo salatu i rukolu redovno ali već je vreme za novu turu jer počinju rastu u vis.

Paradajz se izvukao,stablo odebljalo, raste ,cveta ima prvih plodova

Jabučar

patuljasti u saksiji

čeri

i krastavac napokon počeo da buja

imam puno posla, umoran sam, pa sam ovo slikao danas kad sam uhvatio malo vremena. :ljut:

nislijka

• Global Moderator
« Odgovor #320 poslato: 21. Jun 2017., 18:31:19 »
Vrabac, svaka cast, sve ti je napredno, odusevila me salata  :lepo:
Paradajz je odlican, jel si presadjivao nove sadnice posle grada ili si oporavio one koje su pretrpele grad?

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #321 poslato: 25. Jun 2017., 15:44:54 »
nije nov rasad ,nego onaj što ga je led tukao. i sam sam se iznenadio kako lepo raste nakon svega što je preživeo, presrećan sam. Nakon leda i poplave samo samo dodao najjeftiniji NPK 15 15 15 u zemlju i ništa više, nema bolesti i ostalog.  :lepo:

Pliska

• Global Moderator
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #322 poslato: 01. Jul 2017., 23:53:33 »
 :lepo: Врабац, поврће ти је лепо. Ове године и код мене парадајз леп и здрав . Једино прва тура паприке као да је посађена у блату... али код тебе све као усликано  :volim:         

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #323 poslato: 03. Jul 2017., 16:56:24 »
Hvala pliska, i kod mene prve paprike su počele truliti oko sredine ploda pa sam mislio da je je nedostatak kalijuma ili kalcijuma ili....bemliga ali nove paprike su normalne pa neću fantazirati, nek rodi šta rodi.
i to ne sve ljute paprike nego samo Halabe (Alepo) koju probam prvi put.

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #324 poslato: 03. Jul 2017., 17:20:59 »
Karolina Riper mi ja zaostala, zašto bog sami zna , ostala mala a nikla kad i ostale, halapenjo raste lepo, kao i svake godine (moje seme), pasilja bahio, poblano i guahiljo za sad rastu normalno, lepo zdravo ,neki cvetaju a neki još ne , kao i Amariljo još nema cveta a narasto veliki.
Nemam repere za njih jer ih probam prvi put, verovatno su paprike duge sezone pa će biti ploda tek krajem septembra, lupam napamet jer o njima znam gotovo ništa, tabula rasa.
Paradajz Koral rodio ko lud ( kao i Delija naravno) ali ne ide u visinu  pa izgleda da je determinisana sorta pa neću više kidati zaperke, nek ide u žbun. Kod njega će mi trebati prihrana garant jer ima puno puno plodova a sigurno znam da nemam kalijuma dovoljno u zemlji za toliko plodova da se podmiri.
Sve u svemu " kako sam nadala ,dobro sam se udala:lol:

nislijka

• Global Moderator
« Odgovor #325 poslato: 10. Jul 2017., 17:10:39 »

Paradajz Koral rodio ko lud ( kao i Delija naravno) ali ne ide u visinu  pa izgleda da je determinisana sorta pa neću više kidati zaperke, nek ide u žbun. Kod njega će mi trebati prihrana garant jer ima puno puno plodova a sigurno znam da nemam kalijuma dovoljno u zemlji za toliko plodova da se podmiri.

Vrabac, kako znas da nemas dovoljno kalijuma u zemlji? Jel si radio neku analizu?

Pliska

• Global Moderator
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #326 poslato: 10. Jul 2017., 23:43:11 »
Извињавам се што упадам... Врабац код мене се исто десило са Флоридом у пластенику. Лепо и обилно родио али нема нових цветова, порастао до висине од 70цм и стао... Мора опет да га нахраним сардином. Још нешто сам приметила: прошлог лета сам остављала разна семена... од јабучара и бивољег срца оставила сам семенке од плодова који су били релативно високо(око пола метра изнад тла) сада се први плодови појављују на метар висине  :celo:  Значи, о свему се мора водити рачуна... о квалитету плода, о броју плодова на биљци...

Vrabac

• Sr. Member
« Odgovor #327 poslato: 14. Jul 2017., 19:29:41 »
Citat
Vrabac, kako znas da nemas dovoljno kalijuma u zemlji? Jel si radio neku analizu?
pa video sam na par novih malih plodova fleku od dole, ne kod svih ali se pojavilo

Citat
Врабац код мене се исто десило са Флоридом у пластенику. Лепо и обилно родио али нема нових цветова, порастао до висине од 70цм и стао
moj nije stao sa cvetanjem nego sa rastom u vis, tj, posle treće četvrte cvetne grane nije pustio izdanak na nastavi sa rastom, pa sam odlučio da raste iz zapereka, najgore je što je kupovno seme poznate marke, nije moje. Moje seme ide u visinu do 7 ,8 cvetnih grana, neki i više ali su sitni plodovi.

Citat
:celo:  Значи, о свему се мора водити рачуна... о квалитету плода, о броју плодова на биљци...

naravno pa to je i najveća čar, ja iskreno prvo gledam najbolju biljku, a kvalitet i broj ploda će sam doći kasnijom selekcijom ako se ostavi genetski najjača biljka.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.