Mini bašta-Maxi plan

• 368 replies
  • 43483 views
*

Vrabac

• 486
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje
Odg: Mini bašta-Maxi plan
« Odgovor #360 poslato: 05. Januar 2019., 01:26:03 »
ja ne volim hemiju, pa ću seme tretirati vrućom vodom sa bikarbonom.
Nema malča, korova , mora biti gola zemlja, prskati pre cvetanja sa Vodonik-peroksidom. Može i bakrom.

*

dragant

• 1025
« Odgovor #361 poslato: 05. Januar 2019., 09:36:48 »
  :razumem:  :ucim:

*

Pliska

• 2239
  • Pol: Žena
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #362 poslato: 09. Januar 2019., 22:48:34 »
Врабац, не знам да ли сам изнела нека своја искуства... можда то већ знаш али није на одмет да те подсетим.

Већ две године сва семена потапам у тамнији раствор калијум- перманганата(хипер-манган). То обично траје 20-ак минута , онда га исперем чистом водом и ставим у раствор БЕ или У ЕМ раствор(око 2 сата ). Можеш направити домаћи ЕМ препарат од пиринчане воде.

Дезинфекцију семена можеш урадити и раствором 3%  хидрогена   :mislim: само се не сећам колико је јак раствор био.Мислим да сам стављала 1 супену кашику на 100мл воде. И ја сам противник хемије и уочила сам да поврће (посебно парадајз треба прскати бакарним препаратима све до фазе цветања. Ове године сам смањила број третмана па ми је због кишног лета парадајз рано оболео.

*

Vrabac

• 486
« Odgovor #363 poslato: 10. Januar 2019., 09:32:02 »
hvala pliska, nisam znao to.
mislio sam da hipermangan antibakteriološki samo i koristio sam ga u akvaponici za deznfekciju.
Sada znam da je i fungicid

*

dragant

• 1025
« Odgovor #364 poslato: 10. Januar 2019., 10:54:35 »
      Ако се хиперманган неутралише кречом, добија се веома, веома ефикасан фунгицид за воће и слично, оно када је болест већ поодмакла.
      Него откуд вам хиперманган?

*

Pliska

• 2239
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #365 poslato: 10. Januar 2019., 23:16:42 »
О хипермангану је говорио Јован, он ме је први упутио на ЕМ технологију. Уствари ово је по његовој препоруци.

Хидроген  препоручује Неумивакин(Рус) у различитим ситуацијама а све је на себи испробао. Има врло лепих клипова на YT а пошто Драган зна руски неће му бити проблем да га разуме без превода.  За тебе Врабац, има једно предавање преведено на српски и ту говори (мислим и) о примени на биљке.   :bye:

*

dragant

• 1025
« Odgovor #366 poslato: 11. Januar 2019., 07:00:27 »
      Хиперманган је без сумње сјајно средство. бактерицид, фунгицид (ваљда је и средство против вируса), као микроелемент, али забрањена је његова продаја.
      За било који превод нема проблема, ту сам, али не бих о хипермангану ( :smiley: ).

*

Vrabac

• 486
« Odgovor #367 poslato: 11. Januar 2019., 11:37:05 »
Stvar je u tome da se tretira kao otrov i da nemaju sve apoteke dozvole(uslove) za držanje opasnih stvari pa ga ne smeju prodavati. Nesme se prodavati više od 10 grama hipermangana.
http://www.herbasana.rs/proizvod/kalijum-permanganat-5-g/

*

Pliska

• 2239
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #368 poslato: 12. Januar 2019., 14:51:40 »
 Да Врабац, ја сам га тако и куповала. Кесица од 10 гр око 150 дин. Са том кесицом сам дезинфиковала црни лук (2кг), бели лук(0,5кг) и кромпир (па било га је више од 10 кг) . Све укупно потрошила сам  :mislim: око 10 литара воде.

Пошто семе треба да одстоји 20-ак минута онда једно из тог раствора вадите а друго стављате. Већ сутрадан раствор није тако јаке боје(вероватно се калијум перманганат раствара-разлаже) и питање је колико ће бити ефикасан.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.