Nišlijsko sokače

• 99 replies
  • 17597 views
*

nislijka

• 681
Nišlijsko sokače
« Odgovor #15 poslato: 31. Mart 2017., 18:00:52 »
Hvala Dragane, danas sam prosejala kompost, sutra da donesem sumski treset, da pokusam nekako da sameljem, ako imas ideju, kazi kako, to bi pomesala, pa bi rasadjivala u casice u nedelju. Sta mislis dezinfekcija zemlje hipermanganom je dovoljna? Planiram da napravim roze rastvor i isprskam!
Probacu sa termometrom ovo sto predlazes.  :bye:
« Poslednja izmena: 23. April 2017., 17:25:07 olgica »

*

dragant

• 1027
Odg: Odg: Odg: Nišlijsko sokače
« Odgovor #16 poslato: 31. Mart 2017., 18:41:09 »
     Када набавиш живин термометар, онда ми се јави да ти дам детаљно упутство и таблицу.
     Тресет потопиш топлом водом, сачекаш да набубри и онда га гњечиш све док не нестану грудве. Колико ти је воде потребно зависи од величине брикета. Пази, тресет зна да буде веома кисео.
      Ја сам стерилизацију земље радио по Митлајдеру и рецепт је заиста веома добар. Хиперманган је, пре свега,  фунгицид и уместо њега можеш узети било који други. Бојим се да није довољан. Треба да побијеш и другу већу гамад. Боље је да стерилизујеш земљу у рерни.
      Ако се одлучиш за стерилизацију, ненамерно убијаш и корисне бактерије и онда мораш у смесу додати и неке биостимулаторе. Ја то не радим јер чекам пар недеља да се бактерије саме врате, али ти немаш времена за чекање.
       Када се користе земљане (храњиве)  смесе, као што је твоја, касније прихрањивање је због мале запремине посуде обавезно. Па када већ мораш да користиш минерале, размисли да се касније, други пут, потпуно преорјентишеш на нехрањиве смесе. Једноставније их је направити. 

*

andja

• 1882
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #17 poslato: 31. Mart 2017., 21:57:37 »
Citat
Trebalo bi da se pikira, jos malo1
Ne bih ja čekala mnogo sa pikiranjem. Rasada ti je previsoka i pretanka što je rezultat viška temparature i  nedostatka svetlosti, direktne  sunčeve svetlosti.  Ne može ništa nadomestiti suncčevu svetlost,  a ovih dana ima je sasvim dovoljno i ovde na severu pa verujem da je kod vas još povoljnije. Iznesi rasadu van, sunce je čaroban štapić za biljke i nema te sijalice koja će ga zameniti. Ujutro iznesi na sunce dok noćna temparatura pada ispod 10 stepeni unesi u negrejani prostor i tako ju jedino možeš aklimatizirati i pripremati za rast na otvorenom gde je ko zna kakve turbulencije čekaju. Do prelaska u baštu ima mesec dana i do tada mora dobiti čvrstinu.  Kad ju budeš pikirala        bocni ju što dublje i zalij kamilicom.
Tko zna da ne zna - najveći je.

*

nislijka

• 681
« Odgovor #18 poslato: 31. Mart 2017., 23:14:31 »
Dragane, pretpostavljam da mislis na neke vec gotove, kupovne nehranjive smese. Ja planiram da mi smesa bude dovoljno jaka a da eventualno preko listova radim neku dohranu.

Andji san, zahvaljujem. Sutra radim te radnje, ima da ih piknem do kotiledonih listica skoro, zainatila sam se da uspem i tacka. A kamilica klasicno kao cajce ili ipak malo jaci rastvor? I bez hipermangana?
Na paprici mi tek krecu prvi stalni listici, jel i nju da presadjujem ili jos malo da cekam?

*

dragant

• 1027
« Odgovor #19 poslato: 01. April 2017., 07:47:24 »
      Не мислим на куповне. У састав нехрањивих смеса улазе песак, струготина, перлит... Све се то лако набавља и припрема. Наравно и храњивим смесама ништа не фали. Како немаш времена за чекање,  предлажем ти да купиш земљу из цвећаре, она је стерилна и довољно храњива.
      Да допуним списак  узрока издуживања. Може бити последица у сувише густог сејање. И када има довољно светлости, недостатак простора смета.

*

nislijka

• 681
Odg: Odg: Nišlijsko sokače
« Odgovor #20 poslato: 09. April 2017., 16:43:10 »
Proba podizanja slika sa fb

*

nislijka

• 681
« Odgovor #21 poslato: 09. April 2017., 16:45:42 »

*

nislijka

• 681
« Odgovor #22 poslato: 09. April 2017., 16:46:59 »

a lale su noviteti

*

nislijka

• 681
« Odgovor #23 poslato: 09. April 2017., 16:55:02 »
Nisam probala Draganov metod sa oblacima, ovaj Olgicin mi je nekako bio blizi i mogu reci da sam ga u 10 minuta savladala. Kada se klikne (desni klik) na sliku, sa novog fb profila gde ste stavili svoje fotografije, samo se odabere Copy Image Location.
Pre toga ste vec na poruci u Bastovanstvu i kliknete gde hocete da ubacite sliku opcijom Umetni sliku (ikonica sa Mona Lizom), e tu izmedju img i img samo uradite paste i slika je smestena.

Bas jednostavno.

:rol: Ja sam kao sad pojasnila zadnjih par koraka iz Olgicinog uputstva, koji licno meni nisu bili skroz jasni.  :sviruckam:

*

dragant

• 1027
« Odgovor #24 poslato: 09. April 2017., 18:27:22 »
      Честитам  :smiley: .
      Са облака се не може приказати слика на тај, досадашњи, уобичајени,  начин у порукама форума. Преузети линк са слике на облаку, у поруци, се не отвара у слику.  :tuzan: Дакле ко хоће да прикаже слику као слику, а не њен линк, само преко Фејсбука.
      Ко хоће да прикаже низ слика, публикацију, књигу, целу библиотеку са пуно књига, може да користи облак и то једним јединим линком. Такође препоручујем облак за бекап ваших порука. Свако би требало  да сам чува своје податке.
      Шта ко воли, по жељи, по потреби, само да више не користи досадашње складиште слика.

*

Pliska

• 2241
  • Pol: Žena
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #25 poslato: 09. April 2017., 19:20:28 »
Мирише свуда... ууух пуна су ми плућа мирисног ваздуха... Лепи су ти новитети  :volim:  Нишлијка!

Ја нисам правила нови профил него ми је Неца на старом профилу издвојио један албум и по истом поступку који је Нишлијка описала требало би да се обави пребацивање сличица.

*

nislijka

• 681
« Odgovor #26 poslato: 23. April 2017., 15:07:08 »
Nema ih lale!! :strah:
Gde su nestale slike koje sam upload-ovala sa fb?

Ajde da vidimo ima li sada

*

nislijka

• 681
« Odgovor #27 poslato: 23. April 2017., 15:09:16 »
Ima, doooobroooo

Dakle, stanje je kao na slici  :osmeh:
Paradajz rasadjen u casice, a paprika nazalost ceka bolje dane.
Nesto je kasnije sejano pa tek krece, a dosta je i preraslo, ali nemogu mu nista za sada.

*

Vrabac

• 487
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje
« Odgovor #28 poslato: 23. April 2017., 16:52:37 »
sve je ti extra, ako bude sve kako treba drugom polovinom maja ide u baštu  :lepo:

*

nislijka

• 681
« Odgovor #29 poslato: 24. April 2017., 00:10:46 »
Hvala Vrabac, gledamo se ja i moj rasad svaki dan po pet puta.... :da: mazim ga i pazim, ali nikad se ne zna sta ce doneti ovo vreme...vidis voce mi se smrzlo na placu  :plac:, a izgleda da ce i nocas biti mraza kod mene, izvedrilo

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.