Autor Tema: Cvece na betonu  (Pročitano 1025 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

olgica

• Administrator
Cvece na betonu
« poslato: 09. Maj 2017., 00:18:17 »

Celo vece prevrcem po folderima trazeci slike svoje terase ali izgleda da nemam ni jednu sliku na kojoj se vidi cela.

Velika je, 32m2 suvog betona i keramike. Ne mogu ocima vise da je gledam ovakvu i u ovakvom stanju. Zardinjera koja ide celom njenom duzinom je plitka, sustinski je maska za kisnu kanalizaciju jer je komsijski zid los i sva se voda iz njegove zemlje cedi ka nama.

Zakazala sam arhitektu da dodje i uradi nesto s njom. Ne znam ni sama sta hocu ali ovo vise necu. Arhitekta mi ja dao zadatak da izaberem svoj stil ili bar neku sliku koja bi mu dala smernice u kom pravcu da razmislja.

Imate li neku ideju za preporuku?

Zaboravila sam da kazem da i ove plocice moraju da se dignu da bi se uradila izolacija tako da cu prakticno krenuti od betonske ploce.
Ili ću naći put ili ga stvoriti!

Vrabac

• Sr. Member
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje

dragant

• Global Moderator
Odg: Cvece na betonu
« Odgovor #2 poslato: 09. Maj 2017., 09:54:53 »
      Прва ми је асоциација да то може бити диван зен врт. А како нико никада у земљи Србији није такав врт направио, а нећеш ни ти, да се вратимо на грађевински проблем.
      Зашто скидаш плочице? Преко њих можеш да наспеш и земљу и каменчиће и шљунак и ... Нека просторија је испод? Куда комшијску воду спроводиш даље?

olgica

• Administrator
« Odgovor #3 poslato: 09. Maj 2017., 10:17:12 »
Ispod ove terase je podrum. Cev se spusta kroz taj podrum pa dalje u šahtu. Terasa se naslanja na kucu i zbog lose izolacije zid u spavacoj sobi mi je vlažan, runi se - prosto je lose reseno pitanje odvodjenja vode, jer jedan deo prodje kroz plocice i natapa spoljni zid kuće.

To i jeste glavni problem zasto dižem plocice. A kad vec moram onda da se dotaknem bar malo i estetike.

Zen vrt mi je lep na slikama ali ne bih mogla na duže staze da izdržim u njemu. Moja dinamika i zen su nebo i zemlja.

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #4 poslato: 09. Maj 2017., 11:34:09 »
      За зен сам то и претпоставио, али кад је композиција у питању, први утисак ме никада не вара.
      Ако је плоча са ферт гредицама, блоковима испунама, и са евентуалном додатном мрежастом  арматуром, значи постоји ограничење тежине. Онда нема великих тешких посуда, само лагани супстрати. Нема ни застирања "тла".  Посуде. Погледаћу. 

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: 09. Maj 2017., 11:42:24 »
     Заборавио сам да питам. Након изолације правиш и нагиб?

olgica

• Administrator
« Odgovor #6 poslato: 09. Maj 2017., 11:45:49 »
Ne znam Dragane, iskreno ne znam. Zato i angažujem stručna lica.

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #7 poslato: 09. Maj 2017., 12:45:17 »
      Мораш знати. Равни кровови су нешто најпротивречније што постоји у грађевини. Топли, хладни, ходаш по њима или не, али све је то ништа спрам екипа које га праве или још горе санирају. Која је то банда!
      Док не сазнаш, ево да ти мало побољшам расположење, да као крене. Врт на крову, колико да видиш могуће елементе. Мислим да је америчка књига, руски превод.

https://drive.google.com/open?id=0BzpzWvG4UIAWX0Y4MExqRl9oV2s

olgica

• Administrator
« Odgovor #8 poslato: 09. Maj 2017., 13:54:34 »
Nisam te shvatila malopre. Terase su uvek ravne, može blagi pad da se napravi ka slivniku ali kako mislis da hodamo po kosoj terasi?

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #9 poslato: 09. Maj 2017., 14:26:34 »
     Мали нагиб не смета. Мора постојати. Видео сам чак један пројекат где је кров прекривен лимом (тада је вероватно најмањи могући угао нагиба да вода лепо отиче), а изнад су, тек мало,  раздвојене даске по којима се хода. Као на сплавовима.  Сачекај предлоге и мишљење стручњака, можда ти предложи и стакленик изнад. 

andja

• Global Moderator
  • "Tko zna da ne zna - najveći je."
« Odgovor #10 poslato: 09. Maj 2017., 21:01:33 »
Ta zaštita zida crepom je loše rešenje i  slabo zaštita za  zidič, a vodila vodu na terasu, ako je to odvodna cev za otpadnu vodu ( ? )  to je smejurija ta čim padne iole jači  pljusak ona se zaguši...

Treba da se uradi drenaža i izolacija.  Izolacija svih zidova koji su povukli vlagu to je osnovni problem tvoje terase koji se naravno preneo i na kuću. Drenažni kanali oko terase povezani sa kanalizacijom rešili bi problem i u tom slučaju ne bi se morala dirati pločice osim onih crvenih na koje bih ja proširila žardinjeru u kojoj bi onda moglo da lepo raste svašta nešta.. Klematisi npr.  :mig: ali i povrće..
Znači osvežila bi svoju terasu jer shvatam i razumem  potrebu za promenom.

Moj ti je predlog da prvo nađeš stvarno dobre majstore, ekipu koja zna svoj posao da ti izađu na teren.  Nema tu  puno  filozofije, ljudi koji znaju svoj posao napravit će ti predračun pa ćeš videti koliko ćeš imati mogućnosti za kozmetičke šiki miki manevre.
Tko zna da ne zna - najveći je.

Vrabac

• Sr. Member
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje
« Odgovor #11 poslato: 09. Maj 2017., 21:36:37 »
nisam neki stručnjak za građevinu a ni za cveće. Da je to moja terasa (praktično krov podruma) zbog vlage u kući npr. jak pljusak ,velika količina vode ili kada pada sneg pa se topi, ja bih tu terasu natkrio staklom, lexanom da bude suva stalno. Uradio hidro-izolaciju samo do komšijinog zida, između podruma i žardinjere i to je to. Cilj je sprečiti vodu od komšije i sa neba.

Pliska

• Global Moderator
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #12 poslato: 09. Maj 2017., 22:06:36 »
И ја бих жардињеру проширила до црвених плочица и поставила надстрешницу. Постоје сада добра средства за хидроизолацију...али пре свега добре мајсторе мораш наћи.  Срећан ти и успешан рад  :cmok:

olgica

• Administrator
« Odgovor #13 poslato: 09. Maj 2017., 22:38:57 »
Hvala vam svima!
Rekla sam da je hidroizolacija osnovni razlog za ove radove a kozzmetika sporedni. Novac i predracun ce biti presudni u svim daljim estetskim zahvatima ( citaj: ako pretekne neki dinar)

nislijka

• Global Moderator
« Odgovor #14 poslato: 12. Maj 2017., 20:31:06 »
Uh, Olgice, i nas ceka slican posao...nije dobro uradjena terasa ispod koje je garaza i prokisnjava  :ljut:
I bas je veliki posao i ako mi sami se ne raspitamo i prodjemo kroz ceo projekat korak po korak i ispitamo sve opcije, znam sigurno da majstori nece da ga urade bas onako kako je najbolje. A i danas ima puno novotarija i novih materijala i resenja, samo se treba pripremiti.
A mozemo i super da se informisemo al dzabe ako to majstori zabrljjaju. A skoro uvek je tako. Kod nas je bas tesko naci dobrog majstora!

Inace, skoro smo kontaktirali jednog arhitektu oko sredjivanja dnevnog boravka, i prijatno sam bila iznenadjena koliko je bio u toku sa novotarijama i raspolozivosti majstora svih vrsta. I bas je znao da preporuci jer ima dugogodisnje iskustvo sa istima  :mig:.  Tako da se po meni malo vece ulaganje na pocetku (angazovanje arhitekte) uvek na kraju isplati!

Meni se bas svidja nekoliko predloga za koje ti je Vrabac pustio link, a verujem da ces vec lako isprojektovati gde ces i sta od bastenskih delova da stavis.

Jel si Pinterestovala malo na tu temu?  :smiley:

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.