Autor Tema: Cvece na betonu  (Pročitano 1027 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

olgica

• Administrator
Odg: Cvece na betonu
« Odgovor #15 poslato: 16. Maj 2017., 21:55:51 »
Vrabac, hvala! Ove ideje su sjajne.

Jesam Nislijka, samo se tom terasom i bavim u slobodno vreme. Upravo zbog novih materijala i novih mogucnosti sam i angazovala arhitektu, sa kojom ima sjajno iskustvo. Prosle godine smo radili adaptaciju potkrovlja i zamenu krova na kuci. Ogroman i tezak zahvat koji je sjajno odradjen zahvaljujuci preciznim planovima ali i nadzoru od strane te iste arhitektice. Majstori kao majstori, svi jako pametni, svi osljare ali zauzdavala sam ih doziranim isplatama i insistiranju na slepom postovanju arhitektonskog plana.

Danas sam slikala postojece stanje, iz vise uglova.  Jos nisam ni jednu saksiju tamo iznela niti sto za sedenje, dok se sve ne izmeri kako treba i ne sagleda resenje.

To je taj kriticni zid

A ovo cudo zidaju na placu iznad

Ili ću naći put ili ga stvoriti!

Pliska

• Global Moderator
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #16 poslato: 16. Maj 2017., 23:17:18 »
Из личног искуства мислим да ћеш морати део тог квашеног зида да скинеш. Трем ће спречити квашење.

Јооој па ови ће ти ''завирити'' у спаваћу собу   :sok:

Vrabac

• Sr. Member
  • Lekar leči, ali priroda izlečuje
« Odgovor #17 poslato: 17. Maj 2017., 09:17:12 »
Kao što sam ranije napisao, treba da natkriješ terasu da nema padavina, da bude suva cele godine. E sad kad sam video zadnju fotku da imaš zgradu pored, onda imaš još dodatni razlog za natkrivanje , da se zaštite od voajera. Treba ti nešto da propušta svetlost ali da je mutno, mlečno.
Lexan od 10 mm može da izdrži pola metra snega to znam iz iskustva. Može se formirati  nakoso ili polukrug.

dragant

• Global Moderator
« Odgovor #18 poslato: 17. Maj 2017., 11:01:53 »
      Како би ми сви волели стакленик уз кућу. Крај октобра, а унутра топло, зеленило, бамбус гарнитура за седење, кафица...

До тога треба прво треба решити грађевинске проблеме. Тераса је испод падине. Притисак подземних вода је онда врло велики. Са падине се сливају и површинске воде. На терасу пада киша и та вода негде отиче или не отиче. Могућа грађевинска решења зависе од постојећег стања. Може ли се поставити изолација па добра дренажа зида према постојећем зиду суседне ограде. Ако под терасе није монолитна, армирана, тешко носећа бетонска плоча, онда се не може излити бетон на четири воде према центру и слично. Пустимо решавање грађевинских  проблема стручњаку.
       Када Олгица пронађе решење воде и реши га (може то бити и стакленик) и затим нам каже колика је носивост плоче, како Сунце осветљава терасу у току дана, годишњег доба, тада је време за наше предлоге вртова. 

olgica

• Administrator
« Odgovor #19 poslato: 17. Maj 2017., 19:16:21 »
Hvala na savetima! Jedva cekam da prica stigne do bastovanstva onda cemo dati masti na volju a sada moramo da cekamo rec struke.
Pitali su me koje zahteve imam i navela sam tri: hidroizolacija, prostor za sedenje i prostor za cvece. Danas su bile dve devojke iz biroa, premeravale sve zivo i odozdo i odozgo....Kazu da sefovica vec ima neka resenja u vidu ali ih je poslala po dodatne preseke.
Ili ću naći put ili ga stvoriti!

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.