Tropski hibiskus (hibiscus rosa-sinensis)

• 637 replies
  • 162622 views
*

Suzana

• 4346
  • Pol: Žena
  • volim sve što život čini lepšim
Odg: Tropski hibiskus (hibiscus rosa-sinensis)
« Odgovor #30 poslato: 09. Decembar 2011., 22:08:25 »
Ništa ne znam o hibiskusima, totalni sam duduk, jedno znam da su F A N T A S T I Č N I

Baš sam htela da postavim pitanje, zar se u decembru zakorenjuju kad pročitah Olgicin post. Ali, pridružujem se držanju pesnica, figa, ili šta već treba da uspeš.

I ja kao Yoli nemam uslova da ih negujem, ali obožavam da ih gledam, stvarno su veličanstveni.
"U životu poželi samo jedno – da nikada ne voliš izgubljeno i izgubiš voljeno!"

« Odgovor #31 poslato: 16. Decembar 2011., 17:36:01 »
 :lepo: :lepo:hibiskusi su vam predivni ,narocito oni tropski!Mada ni ovi ,,obicni,,nisu za potcenjivanje :volim:
Da li neko ima reznice viska ili za prodaju,mislim na ove tropikance? :bye:

*

olgica

• 3290
« Odgovor #32 poslato: 16. Decembar 2011., 19:29:28 »
Za beograd67:  Sad nije vreme za reznice, a na proleće ćemo videti, šta bude preživelo? :mislim:
Ili ću naći put ili ga stvoriti!

« Odgovor #33 poslato: 16. Decembar 2011., 20:08:48 »
Hvala olgice ! :bye:

*

Jeca 019

• 347
« Odgovor #34 poslato: 22. Decembar 2011., 13:27:26 »
Što reče Suzana: ,,totalni sam duduk za hibiskuse,, se odnosi i na mene  :da: Kupim ja proletos jedan od onih uvoznih holandskih,sav u pupoljcima,prelep i na oko zdrav! Presadila sam ga odmah po uputstvima iskusnih odgajivača i lepo je u početku napredovao,a sa dolaskom velikih vrućina počeo da odbacuje pupoljke.Orošavala sam ga i izgleda da nisam umela pravilno da ga zalivam, jer je posle tri meseca istrunuo koren  :tuzan:Moraću jednoga dana da se malo pozabavim njima jer mi se jako sviđaju :volim: Evo kako je izgledao  :plac:

*

Suzana

• 4346
« Odgovor #35 poslato: 22. Decembar 2011., 14:20:03 »
Bogami, nenobilja, mnogo mi se dopada taj tvoj TV, ima silu božju programa, mora da je fantastično kad procvetaju. Kad se to dogodi ti ih opet uslikaj, ja sam ti za hibiskuse totalni duduk, al umem da uživam gledajući tuđe.

I dobro nam doša  :sreca:
« Poslednja izmena: 22. Decembar 2011., 20:59:24 Suzana »

*

Yuli

• 2237
  • Volim prirodu, druženje, muziku...
« Odgovor #36 poslato: 22. Decembar 2011., 14:45:17 »
Biljo, nisu obični, nego fantastični, lepo si ih odgojila.  :lepo: :cmok:

*

nenobilja

• 114
« Odgovor #37 poslato: 22. Decembar 2011., 17:11:22 »
pola ih je kupljeno u obijevom vrtnom centru i bili su jako zapusteni.za sve koji se odluce kupiti cvjece a posebno hibiskuse savjet da ih odmah presade u novu zemlju i da ih ne zalijevaju pretjerano jer nevole puno vode vise vole da se orosavaju.ova zemlja sto dodju u nju posadjeni nije za sobne uslove,vec vise za plastenike,i vec su iscrpili iz nje sto su mogli.prihranjujem ih jednom sedmicno plantelinim tecnim djubrivom i redovno orosavam.a stalak je ispred prozora jer vole dosta svjetlosti,inace su u dnevnom boravku pa im je dosta toplo i vjerovatno zato ovako lijepo izgledaju (pu pu neureklise).
a kada krenu i ivi simple sa cvjetanjem slikacu pa postaviti.za sada  imaju po koji pupoljak

*

olgica

• 3290
« Odgovor #38 poslato: 22. Decembar 2011., 17:13:34 »
Evo meni društva da pričamo o hibiskusima :lepo: :lepo: Biljo, divni su ti hibiji.
Hibridi su posebna priča. Najteže pitanje kod njih je kako da se  prilagode našim uslovima. To je moguće samo ako se odgaje iz semena, pa po principu prirodne selekcije, neki će preživeti, neki neće.
Ja planiram da ih sejem i  ove zime ali još nisam nabavila seme. Od prošlogodišnjih koje sam sejala preživela su tri od 10. Mukotrpno je to ali po meni vredi.

*

askica

• 152
« Odgovor #39 poslato: 22. Decembar 2011., 17:58:01 »
Biljo hibiskusi su prelepi   :bye:

*

nenobilja

• 114
« Odgovor #40 poslato: 24. Decembar 2011., 19:55:55 »
Olgice gdje nabavljas sjeme.nisam se do sad upustala u sijanje jer uslovi ovdje nisu bas za hibije,a tek sijance.
a ja kad naidjem na neki novi nemogu da mu odolim,a tek kad imam priliku da posadim pelcer (reznicu).da bi mi sadnja bila uspjesnija kupila sam i hormon.Mada mogu reci da  oni koji nemaju nekog iskustva u sadnj reznicama kada rjese da posade hibiskus nek uzmu pelcer sa stopicom koji je poludrvenast,i posade,pa redovno zalijevaju svjezom vodom i orsavaju.ja sam ljetos isprobavala sadnju reznicama pod najlon kesice,sadnju bez najlon kesica i ovako i mogu reci da su mi se svi posadjeni sa stopicom primili neki cak i bez hormona,dok ovi koji su bili odsjecene grane bilo je dosta propalih reznica.a ja onda :strah: :tuzan:.
nadam se da sam nekom pocetniku pomogla da posadi svoj prvi hibiskus :volim: :bye:

*

olgica

• 3290
« Odgovor #41 poslato: 24. Decembar 2011., 22:01:05 »
Semena ima svuda po stranim sajtovima i to je za vas iz Bosne, koji imate PayPal najednostavnije za naručivanje.
« Poslednja izmena: 05. Oktobar 2012., 09:16:17 olgica »

*

nenobilja

• 114
« Odgovor #42 poslato: 27. Decembar 2011., 15:50:33 »
moracu i ja kod Nine :sviruckam:
posto nebih da se petljam sa p.palom ,,,,pa u sijanje :cmok:
a ovo je jos jedan ljepotan koji je nedavno cvjetao,ovo mu je zimska boja jedva cekam proljece da pokaze svoje pravo ruho

*

olgica

• 3290
« Odgovor #43 poslato: 27. Decembar 2011., 17:09:34 »
Kako je lep, beo a meliran :lepo: :lepo:

*

Suzana

• 4346
« Odgovor #44 poslato: 28. Decembar 2011., 07:13:42 »
Stvarno krasna boja, što se mene tiče može takva i da mu ostane.

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.