Hidrangea - Hortenzija

• 245 replies
  • 83264 views
*

dragant

• 995
Odg: Hidrangea - Hortenzija
« Odgovor #240 poslato: 10. Jul 2017., 09:02:11 »
      Колико могу да закључим из слика, не чини ми се да је то самозаливајућа саксија. Могуће ју је искористити да се тако нешто направи, али компликовано је подешавање. Једноставније и безбрижније је за то купити оне немачке самозаливајуће саксије.
      Може се искористити и за хидропонику, али обично се за спољну посуду узме нека порцеланска, украсна.
      На твом месту користио бих је за гајење барских биљака, Папируса, Трске, Водене Перунике...

*

nislijka

• 672
« Odgovor #241 poslato: 11. Jul 2017., 13:49:18 »
Iskreno, ne znam kakva je, ali probacu da je napravim da mi bude samozalivajuca, vidim da hortenziji prija.

*

nislijka

• 672
« Odgovor #242 poslato: 14. Oktobar 2017., 01:16:42 »
Samo mala digresija, na prethodnih nekoliko postova...otkrila sam rupu na saksiji  :sviruckam: Posle duzeg zagledanja nasla sam jedva vidljiva obelezena mesta za rupe, na visini od oko 3 cm od dna saksije, znaci rezervoar sa vodom dole na dnu, kad se napuni, visak se samo izlije kroz te rupe.  :cigar:

Dopala mi se kombinacija bucmaste gospodze u poznim godinama i podmladjenog jakobinca. Bas su slatki! Nekako mi idu jedno uz drugo! :volim:

*

nislijka

• 672
« Odgovor #243 poslato: 08. Maj 2018., 21:45:25 »
Lepo mi je prezimila hortenzija u saksiji u garazi, poterala izdanke i na skoro svakom pupoljak i listice i stala. Ne mrda. Videh na nekoiko cvetova crne skapane delove i to sam odstranila i naravno posumnjala da moja samozalevajuca saksija ima previse vode u ovom trenutku za biljku i brze bolje je izvadim. Ali nije bila previse mokra zemlja, nema ni napasnika, koren je zdrav i lepo razgranat. Presadila sam je u drugu rastresitiju zemlju.
I dalje tavori  :plac:
Ne znam sta mi je ciniti?

*

Pliska

• 2232
  • Pol: Žena
  • Ne sudi- da ti ne sude
« Odgovor #244 poslato: 08. Maj 2018., 22:45:58 »
Можда се опорави. Немој је излагати јаком сунцу. Имаш ли неки од оних ''наших'' препарата? Ако имаш, залиј са ЕМ 1 или направи од квасца и шећера . Немој је ни много заливати. Моја нова хортензија била мало дуже у саксији, пресадила сам је у земљу. Ево и она је мировала можда месец дана и чини ми се да видим неке промене на њој, на боље. Ваљда ће и са том твојом бити све ок.

*

nislijka

• 672
« Odgovor #245 poslato: 09. Maj 2018., 21:45:50 »
Tri godine je imam i uspesno je odolevala... ne znam Pliska, imam EM1, zalicu je sutra. Skroz su joj mlitavi listici i mekani. Bas me rastuzila   :tuzan:

* Ćaskanje

Sorry, this shoutbox does not exist.